Mezoterapia mikroigłowa jest połączeniem technologii medycznej i estetycznej. Polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy, szyi czy dekoltu. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć.

Metodę tą określa się często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu, ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy mikronakłuć prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny, a także jej przebudowę, której efektem jest regeneracja i odmłodzenie.

W naszym gabinecie mezoterapię mikroigłową przeprowadzamy tylko i wyłącznie za pomocą automatycznego urządzenia MEZOPEN DERMAFIX marki GENOSYS – czołowego producenta  urządzeń do mezoterapii oraz igieł iniekcyjnych. Na skuteczność urządzenia DERMAFIX ma wpływ zarówno innowacyjność w budowie i działaniu urządzenia, jak i efekt jego działania na skórę. Igły Genosys pokryte są nanosrebrem, dającym dodatkowe działanie antybakteryjne. Urządzenie Dermafix ma ogromną przewagę nad innymi dermapenami i derma-rollerami, ponieważ skóra w zabiegu nakłuwana jest wyłącznie pionowo bez ryzyka jej nadszarpnięcia. Mamy też całkowitą kontrolę nad głębokością nakłuć, przeciwnie do derma-rollerów.

Nakłuwanie skóry igłami o odpowiednio dobranej długości powoduje mikrourazy i mikrokrwawienia. Wydostające się płytki krwi ulegają aktywacji, czego wynikiem jest uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek skóry. Pobudzają tworzenie się kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz innych kluczowych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Inicjują i przyśpieszają naturalne procesy regeneracji skóry. Proces ten trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach .

Zabieg jest bezpieczny, szybki i praktycznie bezbolesny. Może być stosowany przez cały rok przy każdym typie skóry, również bardzo cienkiej i delikatnej. Skóra po zabiegu goi się szybko, zwykle już w 2 dobie po zabiegu znikają zaczerwienienia i inne oznaki podrażnień.

Efektem serii zabiegów jest silna regeneracja, skutkująca poprawą zarówno struktury, jak i funkcjonalności skóry, a także zwiększeniem jej napięcia i elastyczności, pogrubieniem naskórka oraz poprawą jego funkcji. Dodatkowo w zależności od używanych ampułek można uzyskać efekt nawilżenia, ujędrnienia skóry, redukcję blizn po przebytym trądziku, redukcję drobnych zmarszczek i przebarwień, rozjaśnienie i wygładzenie skóry.

Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

 

Do zabiegu mezoterapii mikroigłowej zaleca się użycie ampułki ze składnikami aktywnymi dobranymi do potrzeb skóry, które spotęgują efekty zabiegu.

 

Przeciwwskazania:

– aktywne infekcje ( wirusowe, bakteryjne, grzybicze – również na dłoniach )

– osłabienie organizmu

– nadczynność tarczycy

– ciąża, laktacja

– stosowanie leków przeciw krzepliwości np. Aspiryny

– alergia

– cukrzyca

– choroby krwi ( anemia, małopłytkowość )

-nowotwory ( min. 3 lata od zakończenia leczenia i 5 lat od leczenia nowotworu skóry)

– skłonność do bliznowacenia, keloidy

– terapia retinoidami , sterydami( min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia)

– trądzik różowaty

– choroby autoimunologiczne ( np. toczeń, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów )

– aktywne choroby zapalne skóry ( np. AZS, wyprysk, łuszczyca, trądzik różowaty)

– leczenie światłem

– zabiegi chirurgiczne twarzy

– kriochirurgia w ciągu ostatnich 6 miesięcy

– świeże blizny, przerwana ciągłość naskórka

– nałogowe opalanie

– picie alkoholu przed i po zabiegu

 

W zależności od rodzaju ampułki dostępne są różne warianty zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

– nawilżająca

– wygładzająca

– rozświetlająca

– przeciwstarzeniowa

– botox-like

– odbudowująca

 

Częstotliwość zabiegów jest uzależniona od potrzeb indywidualnych skóry.

kuracja: zwykle 3 – 6 zabiegów co 2 tygodnie

profilaktyka: 1 zabieg co około 2 miesiące

Botox-Like

Działa silnie przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Efekty:

– wygładzenie

– napięcie i ujędrnienie

– poprawa elastyczności

Wskazania:

– zmarszczki

– utrata elastyczności

– suchość skóry

Składniki aktywne: 10% kwas hialuronowy, faktory wzrostu, neuropeptydy botox-like, kwas foliowy, beta-glukan

Odbudowująca

Zabieg wskazany w celu poprawy estetyki skóry poprzez zwiększenie spójności skóry właściwej. Tkanki skóry, w miarę starzenia się, tracą teksturę i objętość. To z kolei, na skutek działania sił grawitacji, powoduje opadanie owalu twarzy, a w rezultacie pogorszenie wyglądu skóry.

Ampułka zawiera roztwór kwasowy o drażniącym działaniu oraz aminokwasy. Substancje drażniące wywołują reakcję zapalną skóry właściwej. W następstwie takiej reakcji tworzy się kolagen o działaniu fibrogennym. Z czasem wykazuje on tendencje do zagęszczania na skutek obkurczania się włókien. Estetycznym przejawem takiego zagęszczania jest efekt liftingu skóry.

Efekty:

– zagęszczenie i ujędrnienie skóry

– podniesienie owalu twarzy

– lifting

Wskazania:

– skóra zwiotczała, starzejąca się

– opadający owal twarzy

– odpowiedni dla osób po około 50 roku życia

Składniki aktywne: kompleks 15 aminokwasów